Konkurencyjne regiony stawiają na zrównoważone wydarzenia

Każdy region w Polsce chciałby się czymś wyróżnić, niektóre mają bogate zasoby naturalne, inne ciężki przemysł, inne znowu ponadprzeciętnie wykształconych mieszkańców i możliwości znalezienia inwestorów. Pojawia się kolejna szansa dla rozwoju regionów, nie tylko agroturystyka, ale całe zrównoważone wydarzenia - na których można nie tylko podnieść prestiż, ale przede wszystkim zarabiać. Ważne w kontekście Euro 2012.
Eventy pod hasłek ekologii przyciągają Eventy pod hasłek ekologii przyciągają
Roślinność może grać rolę w wystroju Roślinność może grać rolę w wystroju
Nie tylko w pięknych terenach Nie tylko w pięknych terenach

Prowadzona przez Fundację Aeris Futuro kampania edukacyjno-promocyjna dla świadomego i zrównoważonego stylu życia „Zielone Wydarzenia” konsekwentnie poszerza pole działania. Podsumowująca ją międzynarodowa konferencja, która odbędzie się 3 grudnia 2010, będzie wyjątkową okazją do zapoznania się ze światowymi i polskimi trendami w organizacji Zielonych Wydarzeń oraz do dyskusji na temat wzmacniania rozwoju lokalnego i regionalnego poprzez zrównoważoną organizację spotkań. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa.

Mistrzostwa UEFA EURO 2012™, Festiwal Woodstock, zielony marketing, e-pojazdy – to przykłady zrównoważonych wydarzeń, o których będzie mowa podczas konferencji „Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów”.

Standard Zielonych Wydarzeń to temat w Polsce uważany wciąż za nowatorski i odważny, natomiast coraz bardziej popularny na świecie: zrównoważone zarządzanie organizacją igrzysk, festiwali, konferencji i wszelkiego typu spotkań jako sposób na wdrażanie międzysektorowej współpracy partnerskiej. Korzyści ze zrównoważonego rozwoju są ogromne - zaliczyć do nich można: zadowolenie mieszkańców z życia w czystym i bezpiecznym otoczeniu, szeroką gamę atrakcji turystycznych i kulturalnych, wysoki poziom i duży potencjał rozwoju innowacyjnej gospodarki. Organizatorom konferencji zależy przede wszystkim na uświadomieniu, że żadna organizacja, urząd, przedsiębiorstwo czy instytucja naukowa nie może działać w oderwaniu od innych - razem budują konkurencyjność regionu, między innymi poprzez organizowanie zielonych wydarzeń.

"Idea zielonego wydarzenia (ang. sustainable event), powoli przyjmowana przez polskie instytucje, firmy i przedsiębiorstwa, jest świadectwem podjęcia przez nie istotnych działań na rzecz ograniczania wpływu na środowisko naturalne i budowania zrównoważonego rozwoju" – wyjaśnia Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro. "Wydarzenie możemy nazwać zielonym, kiedy na każdym etapie przygotowań i realizacji jego organizatorzy zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego – redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędność energii i materiałów" - dodaje.

Dla kogo konferencja?

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają przedstawicieli organizacji zajmujących się w swoich miejscach pracy organizacją wydarzeń, promocją, CSR, zarządzaniem personelem, zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska, a także tych, którzy dopiero szukają okazji do rzetelnego zapoznania się z zagadnieniem. W ramach projektu Fundacji Zadedykuj Drzewko, każdy uczestnik konferencji otrzyma od nas drzewko, które będzie mógł zadedykować komuś bliskiemu, i zasadzić je wspólnie z nami na wiosnę (możliwe jest także zasadzenie drzewka przez nas w imieniu uczestnika).

Udział w konferencji jest nieodpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Konferencję zorganizowano w standardzie zielonego wydarzenia.
Miejsce: 3 grudnia 2010 roku, w piątek, o godz. 9.00, w sali Obrad Rady Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie. Rejestracja